Nieznajomość prawa szkodzi

Każdy z nas na pewno w swoim życiu zastanawiał się nad tym jakie prawa mu przysługują, czy chociażby nad legalnością wykonywanego przez kogoś działania. W prostych przypadkach możemy szybko sprawdzić te rzeczy w internecie, jednak jeśli problem jest bardziej skomplikowany, miejscem do którego warto się udać jest kancelaria prawna.

Jako, że prawo to bardzo zawiła kwestia, która dzieli się na wiele gałęzi i dziedzin, wśród których można wyodrębnić między innymi prawo cywilne czy prawo karne, które również dalej jesteśmy w stanie podzielić. Jednak z każdą naszą wątpliwością poradzi sobie dobry radca prawny, który indywidualnie przeanalizuje nasz problem i poszuka najbardziej dogodnego rozwiązania.

Same kancelarie również dzielą się, na takie zajmujące się działalnością adwokacką, czyli reprezentowaniem nas przed sądem, ale także świadczeniem pomocy prawnej, poprzez udzielanie porad. Z drugiej strony mamy kancelarie radcy prawnego, których pracownicy mają co prawda prawie identyczne obowiązki co adwokaci, aczkolwiek mogą oni także świadczyć pomoc prawną w sprawach stosunków pracy. Możemy jednak zauważyć, że kompetencje obydwu organów są niemalże jednakowe, więc ich podział można bez problemu uznać za sztuczny i traktować obydwa zawody jako równorzędne.

Jeszcze odmienną kwestią jest zawód radcy podatkowego, który tak naprawdę mogą wykonywać także adwokaci oraz radcy prawni, natomiast są to także osoby wpisane do specjalnego rejestru osób uprawnionych do wykonywania tegoż zawodu. Do ich obowiązków z kolei należy prowadzenie swoim klientom ksiąg podatkowych, oraz podobnie do wcześniej wspomnianych adwokatów i radców prawnych opinii i porad, w tym wypadku dotyczących obowiązków podatkowych.

Jeżeli więc prowadzimy działalność gospodarczą, lub potrzebujemy porady jako osoba fizyczna powinniśmy skierować nasze kroki w kierunku kancelarii, zajmującej się określoną działalnością, w zależności od konkretnych potrzeb. Kancelarie łatwo można znaleźć w internecie, większość z nich ma własne strony internetowe, na których możemy dowiedzieć się jakie usługi świadczą, oraz jaki jest ich koszt. Dobrym pomysłem byłoby także zaznajomienie się z opiniami klientów poszczególnych placówek na przykład na forach internetowych, lub skorzystanie z polecenia znajomych tak zwaną „pocztą pantoflową”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *